Skorzystaj z IP Box
i płać tylko 5%
podatku dochodowego

POMAGAMY CAŁEJ BRANŻY IT

 • Programistom
  (b2b, freelancerom)
 • Software Hous-om
 • "Kontraktowniom"
  i Agencjom
 • Korporacjom

Skorzystaj z IP Box
i płać tylko 5%
podatku dochodowego

POMAGAMY CAŁEJ BRANŻY IT

 • Programistom
  (b2b, freelancerom)
 • Software Hous-om
 • "Kontraktowniom"
  i Agencjom
 • Korporacjom

Jak możemy Ci pomóc?

Umów się na spotkanie lub konsultacje on-line i sprawdź, czy możesz skorzystać z ulgi IP Box. Podpowiadamy, jak zmaksymalizować korzyści.
Zabezpiecz się na wypadek ewentualnej kontroli i powierz przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej licencjonowanemu doradcy podatkowemu.
Pomagamy w zaprowadzeniu prawidłowej ewidencji na potrzeby IP Box i przeprowadzamy audyt posiadanej już dokumentacji.
Reprezentujemy Klientów na każdym etapie, począwszy od kontroli podatkowej, poprzez postępowanie sądowe we wszystkich instancjach.
Image

Wykazujemy holistyczne podejście do naszych Klientów, dlatego nie ograniczmy procesu wdrożenia IP Box do sporządzenia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej. Kładąc szczególny nacisk na przygotowanie do przyszłych kontroli podatkowych, wypracowaliśmy kompleksowy system skutecznej i bezpiecznej optymalizacji podatkowej z zastosowaniem ulgi IP Box. Zobacz jak wyglądają jego etapy.

Doradca podatkowy IP Box

Paweł Anuszczyk

Jestem prawnikiem i doradcą podatkowym. Prowadzę kancelarię MyAdvice, świadczącą szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług prawnych, podatkowych oraz księgowych.  Jako profesjonalny pełnomocnik wspieram moich Klientów nie tylko analizami i opiniami prawno-podaktowowymi, ale reprezentuję ich również w toku postępowań podatkowych, tak na etapie administracyjnym, jak i sądowym.

Oferta usług dedykowanych IP Box powstała w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ulgą wśród firm IT, począwszy od dużych korporacji, spółek technologicznych, przez software hous-y, a skończywszy na freelancerach pracujących w ramach kontraktów b2b. Jak wynika z moich doświadczeń, preferencyjną stawkę opodatkowania może zastosować niemal każdy podmiot tworzący oprogramowanie, w tym również drobny programista, pracujący tylko nad fragmentem kodu większego projektu. Przynajmniej wobec pewnej części dochodów.

Mogę o sobie powiedzieć, że jestem jednym z pionierów zastosowania IP Box wśród programistów. Mój wpis na Blogu Podatnika „IP Box, czyli 5% PIT dla programistów” jest pozytywnie odbierany i wciąż stanowi minikompedium dla wielu programistów, natomiast publikacje w fachowej prasie są źródłem wiedzy również dla ich księgowych. Od tego czasu pomogłem wielu specjalistom IT i bacznie obserwuję aktualną linię interpretacyjną oraz praktykę organów podatkowych.

Bezpieczne zastosowanie 5-proc. stawki opodatkowania wymaga skrupulatnej analizy umów, wprowadzenia ewentualnych modyfikacji, fachowego sporządzenia wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, jak również zaprowadzenia odrębnej ewidencji. W MyAdvice pomagamy kompleksowo, w każdym aspekcie procesu wdrożenia IP Box.

Jednak IPBox.info.pl nie jest tylko prezentacją oferty kancelarii. Moją intencją jest stworzenie wiarygodnego źródło informacji o IP Box dla wszystkich przedsiębiorców sektora IT. Będę starał się na bieżąco dzielić swoimi spostrzeżeniami i przekazywać praktyczne z punktu widzenia beneficjentów ulgi informacje.

W imieniu swoim i zespołu MyAdvice zapraszam do śledzenia IPBox.info i dalszej współpracy!

Ewidencja IP Box

Ewidencja IP Box

PRZEWODNIK KROK PO KROKU

Umów się na konsultacje i odbierz gratis praktyczny poradnik w formie ebooka!

Materiał uwzględnia specyfikę pracy programistów i jest dedykowany przede wszystkim tej grupie beneficjentów ulgi. Wspomoże również pracę księgowych obsługujących przedsiębiorców sektora IT.

Opracowanie poparte jest praktycznymi przykładami, a autor odwołuje się do aktualnej linii interpretacyjnej organów Krajowej Administracji Skarbowej.

najlepsza kancelaria od IP Box
1. Rzetelnie ocenimy Twoją sytuację

Badamy treść umowy i sposób jej faktycznego wykonania. W przeciwieństwie do konkurencji, nie analizujemy szans na uzyskanie „pozytywnej” interpretacji, ale uczciwie oceniamy, jakie jest ryzyko zakwestionowania prawa do skorzystania z ulgi IP Box w toku późniejszego postępowania podatkowego.

2. Przygotujemy Cię do kontroli

Pamiętaj, że walor ochronny interpretacji indywidualnej jest ograniczony. W razie kontroli podatkowej, to Ty będziesz musiał wykazać przed urzędem, że tworzyłeś oprogramowanie i uzyskałeś konkretne kwoty z tytułu sprzedaży praw autorskich do niego. Pokażemy Ci, jak to zrobić. Wskażemy, jakie dane archiwizować, jaką dodatkową dokumentację zgromadzić.

3. Mamy kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie

IP Box zajmujemy się nie od dziś. Jesteśmy prekursorami idei zastosowania tej ulgi u programistów. Temat zgłębiamy nieprzerwanie od pojawienia się IP Box w polskim systemie podatkowym. Bazujemy również na bogatych doświadczeniach z projektów, które realizowaliśmy w zakresie wdrażania ulgi B+R oraz zbliżonych do IP Box pod wieloma względami tzw. 50-proc. kosztów autorskich. Nie szczycimy się ilością uzyskanych interpretacji, bo wiemy, że jest to żaden wyznacznik jakości usług. Za sukces uważamy zwrot podatku bez konieczności jego ponownego oddawania wraz z odsetkami w ciągu kolejnych 5 lat.